Bijna niet van echt te onderscheiden. Zo nauwkeurig bootsen de nieuwe lakken van Anker Stuy Verven de echte look van koper, brons, messing en roest na. De verf- en lakproducent produceerde onlangs samen met Fabo Spuitwerken ca. vierduizend stalen voor hun nieuwe assortiment metallic lakken.
De industrielook is momenteel hip and happening in onder meer de standbouw en de horeca. Steeds meer restaurants kiezen voor een trendy interieur met staaleffecten, zoals koper of messing. Anker Stuy Verven speelt in op die trend en ontwikkelde samen met Heidelberg Coatings deze trendy kleuren. Fabo Spuitwerken uit Culemborg verzorgde het lakwerk voor de nieuwe waaiers metallic lak & Industry Look in diverse varianten, waaronder koper, brons, zilver, goud en roest.
Nauwkeurige nabootsing
Sales manager Hans de Heer legt uit hoe Anker Stuy Verven inhaakt op de huidige metaltrend. “Met de nieuwe lakken kunnen we een echte industriële look nabootsen. Wanneer je deze metaalpoeders echt wilt verspuiten ben je al gauw honderden euro’s per vierkante meter kwijt. Met deze oplossing heb je voor een relatief lage prijs een zeer nauwkeurig kopereffect op bijvoorbeeld een houten tafeltje. Met ons mengsysteem kunnen we bovendien binnen de metallic effecten een breed palet aan tinten creëren, van lichte tot zwaardere, donkere versies.”
Een houten tafeltje afgewerkt met een verouderd kopereffect.
Geschikt voor veel materiaalsoorten
De nieuwe metallic lakken waarmee Anker Stuy Verven op de markt komt, zijn geschikt voor verschillende soorten ondergronden, zegt De Heer. “Hout, kunststof, metaal, met de juiste grondlaag kun je vrijwel elk type materiaal ermee afwerken. Zo kun je als meubelmaker of interieurbouwer een bar, kast, keukenblok of tafel laten bewerken met nagenoeg hetzelfde effect als echt metaal. De laksystemen zijn chemicaliënbestendig en krasvast.”
Gewoon effect en verouderingseffect
De stalen die klanten kunnen aanvragen zijn volgens De Heer ook echt met de verschillende metallic lakken gespoten. “Je wilt de klant een zo realistisch mogelijk beeld geven, drukwerk geeft toch een ander effect. We kunnen materialen met onze lakken ook een mooie verouderingseffect geven, waardoor het lijkt of het al heel lang meegaat. Dat is ook te zien op de stalen: één zijde is behandeld als ‘gewoon’ effect van onze lak en op de achterkant is het verouderingseffect weergegeven.”
In samenwerking met Fabo
Fabo Spuitwerken verzorgde de spuitwerkzaamheden voor de stalen. De spuiterij werkt voor zo’n 90 procent met de producten van Anker Stuy Verven. Volgens Jan Rupke, bedrijfsleider bij Fabo Spuitwerken, zijn ook de nieuwe lakken van Anker Stuy Verven weer zeer prettig om mee te werken. “Ze zijn erg gebruiksvriendelijk, hebben een korte droogtijd en zijn fijn in de afwerking. Dat is weleens anders bij metallic lakken. Soms moet je het nog nanevelen, in een kruislaag spuiten of kun je achteraf niks meer bijwerken.”
Gekleurde stalen van de 2K Metallic Effectlakken.
Opvragen stalen
Klanten die benieuwd zijn naar de nieuwe stalen kunnen ze opvragen bij Anker Stuy zelf of bij Fabo Spuitwerken. Rupke: “De plaatjes zijn eenvoudig te versturen in een envelop. Maar op aanvraag kunnen we ook makkelijk grotere stalen maken. Dan zijn de effecten nog beter zichtbaar.” ζ
Neem dan rechtstreeks contact op met Anker Stuy Coatings.